Kviečiu į savo grafikos parodą! Spalio 22 d – lapkričio 7 d. Užupio g. 2A, galerija „Galera”.

Daugiau info: www.lrt.lt/naujienos/kultura

Milena Liutkutė-Grigaitienė šiuo metu reziduoja Užupio meno inkubatoriuje. Šalia esančioje galerijoje „Galera“ spalio 22 dieną 18. 30 val. ji atidaro parodą „Karantinariumas“. Nestokodama empatijos įtemptai situacijai, ji vis tik į širdies formą sukrentančių kaukių kompozicija siūlo „pamilti esamą momentą, susigyventi su esama situacija.“
Nors kūrybine veikla profesionali grafikė užsiima jau kelis dešimtmečius, tai – jos pirmoji personalinė paroda. „Paroda spontaniška kaip ir pati pandemija. Perfekcionistui per sunku atidaryti netobulą parodą, bet motinystė tai pakeitė, o pandemija įkvėpė“, – teigia Milena.
„Naudojami antikines skulptūras primenantys modeliai tarsi sufleruoja – negandos žmoniją užklupdavo per amžius, svarbu neprarasti civilizuotumo ir sveiko proto“, – pastebi menotyrininkė Austėja Mikuckytė-Mateikienė.
Autorė į pandemiją žvelgia rimtai ir atsakingai, tačiau parodoje eksponuojamuose kūriniuose apsigyvenusi viltis ir žaismė. „Plėšomi ramunės žiedlapiai spėlioja „užkrės ar neužkrės“. Dezinfekcinės priemonės vis sausina odą. Rodos, tuoj išvysime rankos kaulą. Serijoje taip pat akcentuoju kaukę kaip nuo kvapų ir, deja, nuo artumo apsaugančią priemonę“, – apie savo kūrinių kompozicijas sako grafikė M. Liutkutė-Grigaitienė.
Paroda veiks iki lapkričio 7 d. 19 val.